Yeni iPhone SE 4’ün tüm özellikleri sızdırıldı!

Sızıntı yapan Nguyen Phi Hung’un iddialarına göre, iPhone SE 4 yaklaşık 166 gram ağırlığında ve 148,5 x 71,2 x 7,8 mm boyutlarında, iPhone 15 ve iPhone SE 3’ün boyutlarına yakın olacak. Ayrıca telefonun ön tarafında Face ID çentiği bulunan iPhone 13’e benzeyeceği iddia ediliyor.

Bununla birlikte, telefonun arka panelinin 2018’de piyasaya sürülen iPhone XR’a benzeyeceği belirtiliyor. Buna göre iPhone SE 4’ün tek bir kameraya sahip olabileceğini tahmin edebiliriz. Ancak bu tek kamera, bazı yapay zeka tabanlı fotoğrafçılık özellikleriyle donatılmış olarak gelebilir.

Chip dergisinin aktardığı haberde bahsedilen sızıntıya göre telefon Gece Modunu desteklemeyecek, ancak yapay zeka fotoğrafçılığını ve Deep Fusion nöral görüntü işleme, Akıllı HDR, 1080p Sinematik mod ve Portre modu gibi özelliklere sahip olacak. Diğer özellikler iPhone SE 4’e uygun olsa da Sinematik modun tek kameralı bir telefonda nasıl çalışacağı henüz belli değil. Zira şu anda diğer iPhone modellerinde sinematik modun çalışması için en az çift kamera kurulumu gerekiyor.

Ekran tarafında ise iPhone’un 6.1 inç 60Hz OLED panele sahip olacağı ve ön ve arka yüzünün cam ile 7000 alüminyum alaşımdan oluşacağı söyleniyor. Ayrıca ekranda Ceramic Shield koruması olmayacak. Kameraya gelince, telefonun Sony IMX503, 1/2.55″, f/1.8 görüntü sensörü ile geleceği söyleniyor. Telefonun gücünü ise Apple A16 Bionic’den alacağı iddia ediliyor.

Sızıntıda yer alan batarya özelliklerinde, 20W kablolu ve 12W kablosuz şarj özelliğine sahip 3.279 mAh bir pil olacağı görülüyor. Diğer özellikler arasında 6GB LPDDR5 RAM ve 128/512GB depolama alanı, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3 ve USB-C 2.0 bağlantı noktası yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir