Maden sahasında heyelan: Döküm sahası aktı; topraktaki kimyasallara dair açıklama yapılmadı

Kütahya Seyitömer’de özel bir işletmeye ait maden sahasının döküm yapılan alanında heyelan meydana geldi. Heyelan nedeniyle belde ile kent merkezi arasındaki yol su altında kaldı. Akan toprakta zehirli kimyasallar bulunup bulunmadığı konusunda bir açıklama yapılmadı. 

Kütahya’nın Seyitömer beldesinde özel bir işletmeye ait maden sahasının döküm yapılan alanında heyelan meydana geldi. Heyelan nedeniyle bölgeye yakın karayolu yakınındaki gölette taşkın oluştu. Seyitömer- Kütahya karayolu 3’üncü kilometresindeki taşkın sebebiyle Karayolu Bölge Müdürlüğü ekiplerince yol ulaşıma kapatıldı.Heyelan nedeniyle bölgeye yakın karayolu yakınındaki gölette taşkın oluştu. Seyitömer- Kütahya karayolu 3’üncü kilometresindeki taşkın sebebiyle Karayolu Bölge Müdürlüğü ekiplerince yol ulaşıma kapatıldı.

DHA’nın haberine göre beldeye ulaşım Seyitömer’e 2,5 kilometre uzaklıktaki Elmacık köyü üzerinden sağlanıyor. Suyun tahliye edilerek, yolun yeniden ulaşıma açılması için başlatılan çalışmalar sürdürülüyor. Seyitömer Belde Belediye Başkanı Mahmut Yol, termik santraldeki maden sahasında kül dökümü yapılan alanın zeminindeki kayma nedeniyle gölette taşkın oluştuğunu söyledi.  Karayolunun ulaşıma kapanır kapanmaz gerekli mercilerle iletişime geçtiklerini ifade eden Yol, bölge halkının yaşadığı mağduriyetin bir an önce giderilmesi için çalışma yürüttüklerini de sözlerine ekledi.

Döküm alanındaki heyelan sırasında akan toprakta zehirli kimyasallar bulunup bulunmadığı konusunda bir açıklama yapılmadı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir